Jak pokonać blokadę językową i zacząć mówić po angielsku? [podcast #01]

Okładka - odc 01

Jak pokonać blokadę językową i zacząć mówić po angielsku? [podcast #01]

Wiele razy w życiu słyszałam “znam angielski, ale nie mówię”, albo “zaaplikowałabym do Twojej firmy, ale boję się rozmowy po angielsku”. 

Niestety, sposób w jaki jesteśmy wychowywani oraz komunikaty, które otrzymujemy w szkole zwykle wzmagają w nas lęk przed popełnieniem błędu i utwierdzają nas w przekonaniu, że jeśli nie jesteśmy w czymś perfekcyjni, to lepiej, abyśmy nie zajmowali się tym wcale.

Dlatego postanowiłam rozprawić się z popularnymi mitami, w które obrosła umiejętność mówienia w językach obcych. Opowiadam między innymi o tym, że rozmowa po angielsku to nie jest egzamin językowy i że nie ma nic złego w popełnianiu błędów. 

Pokazuję też, że możemy swobodnie rozmawiać po angielsku na każdym etapie nauki, nie czekając aż certyfikaty językowe dodadzą nam „magicznych supermocy”. 

Cała ta opowieść ma na celu podpowiedzieć Ci jak zacząć mówić po angielsku pomimo obaw

Jak zawsze trochę pod prąd i ze sporą dawką poczucia humoru.

Odcinek możesz obejrzeć na Youtube oraz Spotify, Google Podcast, Apple Podcasts i innych popularnych platformach do podcastów, do których skróty znajdziesz pod tym linkiem: https://anchor.fm/ewelina-biernacka/episodes/01–Jak-zacz-mwi-po-angielsku-eivau7/a-a33i5lr

Do usłyszenia!